Holowanie Łódź

Zapewniamy kompleksową pomoc w nieoczekiwanych zdarzeniach.

Twoje auto zatrzymało się na środku drogi i odmówiło posłuszeństwa? Przydarzyła Ci się kolizja drogowa i musisz zadbać o odholowanie pojazdu? Potrzebujesz sprawnej pomocy w rozsądnej cenie. Zadzwoń: 602-228-926!

Co możemy Ci zaoferować?

 • odholowanie pojazdu w dowolne miejsce wyznaczone przez Ciebie – do warsztatu, miejsca pracy albo pod własny garaż
 • szybką naprawę Twojego pojazdu w fachowym serwisie PHU Sedan
  holowanie 24 godziny 7 dni w tygodniu
 • posiadamy stację kontroli pojazdów

Do holowania pojazdów wykorzystujemy profesjonalną autolawetę z fabryczną zabudową Algema. Usługa dostępna jest na terenie Łodzi i w miastach województwa łódzkiego: Brzezinach, Piotrkowie Trybunalskim, Zduńskiej Woli, Łaskach, Rzgowie, Strykowie i Pabianicach, a także na autostradzie A1, autostradzie A2 oraz drodze ekspresowej S8.

Nasz serwis PHU Sedan prowadzą specjaliści, którzy zdiagnozują przyczynę awarii, bądź przeprowadzą naprawę powypadkową. Ta opcja zapewnia Ci spokój i bezpieczeństwo, ponieważ auto od samego początku znajduje się w dobrych rękach. Swój pojazd odbierzesz gotowy do jazdy.
Wszystkie naprawy wykonywane są ekspresowo i dotyczą wszystkich marek, w tym nadwozi aluminiowych. Dużym ułatwieniem dla Klientów jest możliwość podglądu online postępów w naprawie poprzez serwis internetowy warsztatu.

Najważniejsze co musisz wiedzieć o holowaniu pojazdów

Kto ponosi odpowiedzialność za wszystko, co się dzieje w tandemie holujący-holowany?
Holujący
Ustawa opisuje, że w pojeździe holowanym za kierownicą musi znajdować się osoba posiadająca uprawnienia do kierowania tym pojazdem. Czy pojazdem holującym musi kierować osoba z uprawnieniami do prowadzenia tego pojazdu?
Zdecydowanie tak
Jaką maksymalną liczbę pojazdów można holować w tym samym momencie?
Jeden
Gdzie zabrania się holowania pojazdów bez wykorzystania specjalnych holowników?
Na autostradzie

Kodeks drogowy holowania pojazdów

1. O co musisz zadbać, holując pojazd silnikowy:

 • maksymalna prędkość na obszarze zabudowanym wynosi 30km/h, a poza tym obszarem 60km/h
 • pojazd holujący musi mieć włączone światła mijania niezależnie od warunków drogowych
 • pojazdem holowanym nie może kierować osoba bez uprawnień do prowadzenia tego pojazdu (jedynym wyjątkiem są takie sposoby holowania, które wykluczają potrzebę kierowania pojazdem)
 • należy wykluczyć ryzyko odczepienia się połączenia między pojazdami w trakcie jazdy (nie dotyczy to motocykli, gdzie połączenie powinno być giętkie, umożliwiające łatwe odczepienie)
 • pojazd holowany, z wyjątkiem motocykla, należy oznaczyć z tyłu po lewej stronie ostrzegawczym trójkątem odblaskowym, a przy słabej widoczności na drodze również włączyć światła pozycyjne. Zamiennikiem trójkąta mogą być żółte sygnały błyskowe widoczne dla pozostałych uczestników ruchu
 • sprawność układu hamulców: w przypadku połączenia sztywnego sprawny przynajmniej jeden układ hamulców, a przy połączeniu giętkim – dwa układy
 • odległość między pojazdami musi wynosić nie więcej, niż 3 metry przy połączeniu sztywnym, a przy połączeniu giętkim 4 do 6 metrów. Połączenie powinno być oznakowane biało-czerwonymi pasami albo zaopatrzone w chorągiewkę żółtą lub czerwoną
 • ważne: w sytuacji holowania pojazdu bez konieczności kierowania nim, bądź używania hamulców, rzeczywista masa całkowita pojazdu holowanego nie może być większa, niż rzeczywista masa całkowita pojazdu holującego.

2. Zabrania się holowania:

  • pojazdów o niesprawnych hamulcach lub nie działającym układzie kierowniczym, chyba że sposób holowania wyklucza potrzebę ich użycia
  • gdy zastosowano połączenie giętkie, działanie układu hamulcowego uzależnione jest od pracy silnika, a silnik jest unieruchomiony
  • więcej pojazdów, niż jeden (dopuszczone jest holowanie pojazdu członowego)
  • pojazdem z przyczepą lub naczepą
  • na autostradzie (z wyjątkiem wykorzystania do holowania specjalistycznych pojazdów holowniczych, które przetransportują uszkodzony pojazd do najbliższego wyjazdu lub miejsca obsługi podróżnych)

Potrzebujesz holowania w Łodzi i okolicach? Skorzystaj z pomocy auto24help. Autolaweta z warsztatu samochodowego PHU Sedan to gwarancja bezpieczeństwa. Postaw na solidną markę.

Pomoc drogowa